Mladší žáci (ročníky 2010-2011)

U hráčů ve věku 11 až 12 let se soustředíme na práci s míčem, koordinaci pohybu, prostorovou orientaci, rychlost reakcí a kreativitu při řešení různých herních situací. Rozvíjíme individuální schopnosti jednotlivců i týmovou součinnost. Vedeme děti k fair play a radosti ze hry. Neopomíjíme ani vytrvalost a sílu, cvičení zaměřená na tyto schopnosti však tvoří jen asi 20 % procent z celkového objemu tréninku. Usilujeme o vznik dobré party, která většinou vyústí v trvalý zájem dítěte o sport a další aktivity, které se na hřišti konají.

Naše tréninky jsou inspirovány odbornými publikacemi Jaromíra Votíka. Na hřišti se snažíme neimprovizovat, tréninkové jednotky máme vždy připraveny předem a jsou uzpůsobeny na konkrétní počet hráčů. Z tohoto důvodu vyžadujeme aktivní spolupráci a hladkou komunikaci s rodiči dětí. Tréninkové jednotky jsou zpravidla složeny z velkého počtu relativně krátkých cvičení. Jednotlivá cvičení jsou po jejich pochopení a osvojení hráči prováděna ve vysoké intenzitě a trvají typicky 2 min. Následuje krátký čas na regeneraci. Po bloku několika cvičení děláme delší pauzu, při které dohlížíme na doplňování tekutin. Součástí tréninku jsou dětmi velmi oblíbené hry, minisoutěže, turnaje a závody. Snažíme se hráče vtáhnout do tvorby tréninkového procesu a reflektovat jejich vlastní nápady. Na každém tréninku si tedy děti jednu hru buď sami vyberou, nebo si cvičení jeden z hráčů předem připraví a následně i sám vede. Využíváme nejmodernější technologie, jako jsou data ze sportovních hodinek vybavených snímačem tepu a GPS. Sesbíraná a analyzovaná data nám následně poskytují komplexnější představu o celkovém objemu tréninkové zátěže, náročnosti dílčích cvičení i dostatku přestávek pro regeneraci. V sezóně 21/22 jsme opakovaně vyhlásili tréninkovou výzvu, v níž se sčítaly reálně naběhané km v tréninku na hřišti s aktivitami prováděnými individuálně doma. Vítěz získával zajímavou motivační cenu (velké balení ionťáku, sportovní hodinky Garmin apod.) Přirozená soutěživost motivovala k aktivitám mimo oficiální tréninky i děti, které je samy od sebe dříve nevyhledávaly.

Nasavrcký fotbalový klub disponuje kvalitním hřištěm a zbrusu novým zázemím. Hlavní hrací plocha je výborně odvodněna, takže hřiště je i po velmi intenzivním dešti brzo použitelné. Tréninky tedy nikdy nerušíme kvůli nepřiznivému počasí! Pokud prší, tak využíváme kryté prostory tribuny, kde realizujeme kruhový trénink, nebo s hráči rozebíráme poznatky ze zápasů, taktiku a správná řešení konkrétních herních situací.

V rámci zimní přípravy se snažíme maximálně chodit ven. Máme sice k dispozici i školní halu, ale plně využíváme hřiště s umělým trávníkem 4. generace. Tato plocha je nejen dobře odvodněna, ale hlavně se o její stav perfektně stará služba, která z ní odstraní i případnou sněhovou nadílku. Hřiště s umělým trávníkem je výborně osvětleno, takže nás neomezují ani kratší zimní dny.

V sezóně 2022/2023 trénujeme v pondělí v čase 16:45-18:15 hřišti v Nasavrkách, ve čtvrtek v čase 16:45-18:15 na hřišti v Miřeticích.

Pokud chcete začít, nebo přejít odjinud, protože vás třeba nutí hrát v kategorii, do které věkem nepatříte, nebo si to s námi chcete jen zkusit, tak určitě přijďte. Rádi uvítáme každého nového hráče, který se chce stát členem naší party.

Hlavním trenérem je Martin Školoud. (tel. +420 603 830 594, e-mail: Mskoloud@seznam.cz)

Fitness trenér Lukáš Hajšínek (tel. +420 605 253 229, e-mail: l.hajsa@icloud.com)
Ahoj, jmenuji se Lukáš Hajšínek, je mi 42 let a pracuji jako technik v IT. Sportu se věnuji od útlého věku. Několik let jsem trénoval a závodně běhal za AFK Chrudim pod vedením Miroslava Wastla. Celý život jsem aktivním sportovcem. V současné době se věnuji vytrvalostnímu běhu, plavání a v zimě spinningu. Obě mé děti (15 a 12 let) hrají od 5 let fotbal za FC Nasavrky, provázel jsem je na tréninky i zápasy a za ty roky jsem si udělal vlastní představu o tom, jak děti fotbalově zrají, co je limituje, co naopak posouvá a motivuje. Baví mě fotit, takže některé zápasy našim hráčům dokumentuji poloprofesionální technikou. Trénovat fotbal v Nasavrkách jsem začal v roce 2020. Chci pomoci zdejším dětem a nabídnout jim alternativu k pasivnímu trávení času, zejména v digitálním prostoru, a současně působit preventivně proti vzniku patologických jevů (závislosti, obezita, snížená imunita i sebevědomí, imobilita apod.). Původně jsem do týmu nastoupil s cílem rozvíjet fyzičku a sílu hráčů. S ohledem na následně získané zkušenosti s dětmi, jejich potřebami a zájmy, jsem tyto cíle upozadil. Stále se pokouším do tréninku vnášet i fyzicky náročná cvičení, vedoucí k rozvoji vytrvalosti a síly, neoblíbené běhání koleček se však nyní snažím nějak nahradit a zamaskovat jinou, pro děti atraktivnější, činností. Hledám tedy nové cesty, jak fyzickou náročnost ukrýt do cvičení s míčem a přemaskovat ji soutěží, malým závodem, nebo nějakou výzvou. V Nasavrckém klubu velmi aktivně prosazuji myšlenku, že děti mají hrát v kategoriích, do nichž svým věkem patří. Dobrý a perspektivní klub by jim tuto možnost měl nabídnout.