Hodnocení podzimu - 1.A třída

Luboš Dostálek, trenér FC Nasavrky (8. místo, 20 bodů)

Zhodnoťte podzimní část sezony.
Jako nováček soutěže jsme do sezony vstoupili s respektem. Ale už od druhého kola jsme dokázali využít příležitosti, které nám soupeři nabízeli. Asi nás jako nováčka i trochu podcenili a nám stačila jedna až dvě branky k zisku bodů. To nám vycházelo až do devátého kola. V tomto období naše výkony, podepřené velkou bojovností, odpovídaly našim možnostem.
Bohužel závěr podzimu jsme nezvládli, asi i došly síly a někdy nás i opustilo tolik potřebné štěstí. Získat o tři body více, byl bych s průběhem první poloviny soutěže nadmíru spokojen. Na druhou stranu jsem rád, že jsme v žádném zápase neprohráli více jak o dvě branky a i s celky z čela tabulky jsme sehráli zajímavé partie.

Uveďte nejlepší a nejhorší zápas podzimu.
Nejlepší zápas podzimu jsme sehráli doma v oslabené sestavě s Lanškrounem. Oproti tomu nám vůbec nevyšlo poslední utkání, také doma, a to s Luží.

V čem vidíte největší sílu týmu a naopak jaké má slabiny, na kterých musíte přes zimu zapracovat?
Naše síla je ve vyrovnanosti kolektivu, a také v jeho bojovnosti. Slabinou, jestli se to tak dá říci, je úzký kádr. Při několika zraněních a pracovních povinnostech některých kluků je to pak problém.

Jste se stávajícím kádrem spokojen?
My hrajeme výhradně s vlastními odchovanci, takže vím, co od koho mohu čekat. Nikdo mě nezklamal, ale samozřejmě určitá nevyrovnanost výkonů v jednotlivých zápasech se objevila.

Chystáte během zimy nějaké hráčské změny?
Naše možnosti jsou v tomto směru hodně omezené. Určitě budeme dále spoléhat na stávající kádr, ale při velmi nízkém věkovém průměru našeho týmu by příchod jednoho zkušeného borce byl asi přínosem.

Jak bude vypadat zimní příprava?
Kluci, co se mnou táhnou již několikátou sezonu, ví, co je čeká. Začneme kolem 20. ledna nejdříve fyzickou přípravou a pak podle podmínek na našem hřišti přejdeme k přípravě herní. Máme vyjednaných pět přátelských utkání. Teď ale chci, aby si všichni od fotbalu odpočali a pak se s chutí, zdraví a plni sil vrátili k tréninkům.


Zdroj: http://chrudimsky.denik.cz/fotbal_region/fotbalova-1-a-trida-hodnoti-podzim-20161215.html

Zpět do seznamu aktivit