Fotbalový turnaj OFS Chrudim – Hlinsko 18. 2. 2023 – mladší přípravka

V sobotu se naši kluci z mladší přípravky zúčastnili turnaje pořádaného OFS Chrudim v krásné nové sportovní hale v Hlinsku. Turnaje se zúčastnilo 6 týmů z Kameniček, Svratky, Nasavrk, Krouny, Prosetína a Rváčova. Hrálo se systémem každý s každým ve velice svižném tempu, kdy každý zápas trval pouhých 13 minut a mezi jednotlivými zápasy byla jedna minuta vyhrazena na podání rukou se soupeři, uvolnění střídaček a nastoupení dalších týmů do následujícího zápasu. Už při příchodu do haly nám ale bylo jasné, že 13 minut hry bude našim hráčům bohatě stačit, protože hrací plocha byla výrazně větší než na jakou jsou kluci zvyklí z běžných zápasů. Z našich původně přihlášených 12 hráčů se 5 omluvilo kvůli nemoci, tak jsme museli povolat i nejmladšího Fandu Květenského, abychom měli o trochu víc dětí na střídání. Bohužel mezi omluvenými byl i náš hlavní brankář, takže jsme museli vybrat gólmana s významně menšími brankářskými zkušenostmi, Honzíka Kloboučníka, který se ale i bez rukavic hned od prvních minut ukázal jako opravdu velmi dobrá opora týmu.
Do prvního zápasu s Krounou kluci nastoupili s velkým nadšením a útočníci Pepa Květenský a Filip Oplištil s obránci Vojtou a Kryštofem Buřvalovými byli natěšeni na své první góly. Avšak už po prvních pár minutách kluci zjistili, že prostoru na hřišti je mnohem víc, než na co jsou zvyklí, a byli uhonění víc, než by čekali. Abychom je trochu pošetřili, snažili jsme se pravidelně střídat obránce, Tobíka Jelínka a Vráťu Linku, kteří netrpělivě očekávali každý nástup na hřiště. Útočníci museli ve hře vydržet déle, protože pro ty jsme měli na střídání pouze Fandu, který se ale v roli útočníka s klukama minimálně o dva roky staršíma popral velice statečně. První zápas nakonec skončil 1:1 a kluci s radostí odcházeli ze hřiště.
Druhý zápas s Prosetínem jsme zahájili velice dobře a po prvních minutách už kluci vedli 1:0. Ze zkušeností z loňské soutěže, kdy jsme měli Prosetín ve skupině, jsme čekali velice těžký souboj, ale vzhledem k tomu, že prosetínští významně obměnili sestavu a měli v týmu hodně malých a začínajících fotbalistů, bylo to na jejich výkonu vidět. Nakonec se nám je podařilo porazit 5:0 a další body byly v kapse.
Do třetího zápasu s Kameničkami jsme prohodili obránce, takže byl ve hře spolu Kryštof a Vráťa, druhou obrannou dvojici tvořil Vojta s Tobíkem. Kameničky hrály velice dobře, ale naši kluci s nimi bez problémů drželi krok. Ještě těsně před koncem zápasu byl stav vyrovnaný 1:1, ale nakonec, opravdu v poslední vteřině, zaspala naše obrana a bezmocného brankáře bohužel už jen sledovala. Soupeř tedy po druhé skóroval, a tak jsme tento zápas prohráli 2:1.
Neúspěch z předchozího klání kluky nezlomil a do čtvrtého souboje se Svratkou nastoupili opět v plné síle a nadšení. Bojovali jak o život a s výborným gólmanem v zádech nakonec i z tohoto zápasu odcházeli se ctí a dalším cenným bodem po remíze 1:1.
Do posledního utkání se Rváčovem už kluci nastupovali s vědomím toho, že pokud vyhrají mohlo by to celkově cinknout a byli natěšení na hru. Byla na nich sice už vidět únava, to jim ale nezabránilo sázet jeden gól za druhým. Skóre 4:0 tak bylo důkazem zasloužené výhry.
To už bylo klukům jasné, že domů odjedou s medailí, a tak se nemohli dočkat vyhlášení výsledků:
1. místo – Kameničky (12 bodů, skóre 12:1)
2. místo – Krouna (10 bodů, skóre 8:4)
3. místo – FC Nasavrky (8 bodů, skóre 12:4)
4. místo – Svratka (8 bodů, skóre 6:3)
5. místo – Rváčov (3 body, skóre 2:12)
6. místo – Prosetín (0 bodů, skóre 0:16)

Jako bonus byl ještě vedle nejlepšího hráče turnaje a nejlepšího brankáře turnaje vyhlášen i nejlepší střelec turnaje, kterým se stal náš Pepa s nastřílenými osmi góly.
Všichni (včetně rodičů) si turnaj velmi užili a nikdo se nám nezranil. Kluci si odvezli krásné zážitky, cenné zkušenosti a hlavně krásné medaile a pohár za třetí místo. Hoši, gratulujeme!
Těšíme se na zápasy jarní sezóny, na které vás všechny zveme. Přijďte podpořit naše nejmenší fotbalisty, ukažte jim, že si ceníte jejich snahy a stojíte o to, aby fotbal v Nasavrkách rostl spolu s nimi už od nejmladší kategorie!