Mladší přípravka (ročníky 2015 a mladší)

V této věkové kategorii se soustředíme především na pohybově-koordinační rozvoj dítěte, seznámení se s míčem, s pravidly fotbalu malých forem a s dalšími sportovními aktivitami. To vše se snažíme do tréninků zakomponovat pomocí různých fotbalových i nefotbalových cvičení a her. Snažíme se o vytvoření dobré party jak mezi dětmi, tak mezi rodiči – která je dobrým základem pro další rozvoj týmového myšlení dětí, radost z pohybu a chuť dítěte sportovat.

Na tréninku se po rozběhání a rozcvičení snažíme formou her a soutěží děti zaujmout a vždy jsme na blízku s radou nebo povzbuzením k ještě lepšímu výkonu. Abychom se mohli dětem plně věnovat, rozdělujeme si je do menších skupinek (6-8 hráčů), kterým se věnují jednotliví trenéři. K nejmenším dětem potom dle potřeby připojíme jednoho z rodičů (místo trenéra), který za využití klubových pomůcek s nimi provádí jednoduchá cvičení s míčem – vždy je ale jeden z trenérů nachystán pomoct, poradit. V závěrečné části každého tréninku jsou děti rozděleny do družstev a hrají fotbalový zápas jako přípravu na oficiální zápasy, které se konají vždy jeden den o víkendu. Tyto zápasy jsou seskupeny do dvou bloků (podzimní a jarní sezóna).

V zimním období využíváme tělocvičnu místní Základní školy, kde se částečně soustředíme i na posilovací cviky a kruhový trénink.

K dispozici máme širokou škálu nových tréninkových pomůcek, každé dítě má na tréninku možnost používat klubový míč příslušné velikosti. Při tréninkových soutěžích používáme dostatečný počet rozlišovacích dresů dětských velikostí. Takže pokud chce dítě u nás začít hrát fotbal, opravdu potřebuje jen kraťasy (tepláky), tričko a kopačky – ale i ty se dají sehnat po starších kamarádech.

Hlavním trenérem je Hanka Hajšínková (tel. +420 608 157 406, email: hana.hajsinkova@email.cz)
Jmenuji se Hanka Hajšínková, je mi 45 let a pocházím z Přerova. Pracuji jako geodet. Jsem aktivním sportovcem, v dětství jsem 12 let závodně plavala, navštěvovala jsem oddíl přerovské atletiky a gymnastiky. Dnes ráda jezdím na kole, plavu, hraju badminton a celkově se nebráním vyzkoušet si jakýkoliv sport. Trénovat fotbal v Nasavrkách jsem začala v roce 2018 a věnuji se nejmenším fotbalistům, s kterými mě to velmi baví a naplňuje. Snažím se u dětí vytvořit návyk dobrého vztahu k fotbalu a ke sportu obecně.